RWR80S69R0DMB12
Overview of RWR80S69R0DMB12
Part NumberRWR80S69R0DMB12
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 69 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
DatasheetsDownload RWR80S69R0DMB12 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RWR80S69R0DMB12
Specification of RWR80S69R0DMB12
Package
Bulk
Resistance
69 Ohms
Tolerance
0.5%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
20ppm/C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
M (1%)