T494X687K006AT
Overview of T494X687K006AT
Part NumberT494X687K006AT
ManufacturerKEMET
DescriptionCAP TANT 680UF 10% 6.3V 2917
DatasheetsDownload T494X687K006AT Datasheet PDFPDF Icon
Price for T494X687K006AT
Specification of T494X687K006AT
Package
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
Capacitance
680 F
Tolerance
10%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)