ABC50HEYI
Overview of ABC50HEYI
Part NumberABC50HEYI
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
DatasheetsDownload ABC50HEYI Datasheet PDFPDF Icon
Price for ABC50HEYI
Specification of ABC50HEYI
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness
10.0in (0.25m)