DTS24W21-39JD
Overview of DTS24W21-39JD
Part NumberDTS24W21-39JD
ManufacturerTE Connectivity DEUTSCH Connectors
DescriptionCONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload DTS24W21-39JD Datasheet PDFPDF Icon
Price for DTS24W21-39JD
Specification of DTS24W21-39JD
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Orientation
D
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C