DTS24W21-39PA
Overview of DTS24W21-39PA
Part NumberDTS24W21-39PA
ManufacturerTE Connectivity DEUTSCH Connectors
DescriptionCONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
DatasheetsDownload DTS24W21-39PA Datasheet PDFPDF Icon
Price for DTS24W21-39PA
Specification of DTS24W21-39PA
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Orientation
A
Current Rating (Amps)
7.5A, 13A
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C