628-43W2222-2NA
Overview of 628-43W2222-2NA
Part Number628-43W2222-2NA
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 628-43W2222-2NA Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2222-2NA
Specification of 628-43W2222-2NA
Flange Feature
Board Side (M3)
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A