CRCW0603300KJNEAHP
Overview of CRCW0603300KJNEAHP
Part NumberCRCW0603300KJNEAHP
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 300K OHM 5% 1/3W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603300KJNEAHP Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603300KJNEAHP
Specification of CRCW0603300KJNEAHP
Series
CRCW-HP
Resistance
300 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.333W, 1/3W
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)