RCM30DCMN
Overview of RCM30DCMN
Part NumberRCM30DCMN
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCMN Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCMN
Specification of RCM30DCMN
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)