628-43W2222-1T1
Overview of 628-43W2222-1T1
Part Number628-43W2222-1T1
ManufacturerEDAC Inc.
DescriptionCONN D-SUB RCPT 43POS SLDR CUP
DatasheetsDownload 628-43W2222-1T1 Datasheet PDFPDF Icon
Price for 628-43W2222-1T1
Specification of 628-43W2222-1T1
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 10A