B43544G2687M000
Overview of B43544G2687M000
Part NumberB43544G2687M000
ManufacturerEPCOS (TDK)
DescriptionCAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
DatasheetsDownload B43544G2687M000 Datasheet PDFPDF Icon
Price for B43544G2687M000
Specification of B43544G2687M000
Capacitance
680 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
250 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
110mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ Low Frequency
2.22 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
Impedance
150 mOhms
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)