BFC237945334
Overview of BFC237945334
Part NumberBFC237945334
ManufacturerVishay BC Components/Beyshlag/Draloric
DescriptionCAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL
DatasheetsDownload BFC237945334 Datasheet PDFPDF Icon
Price for BFC237945334
Specification of BFC237945334
Package
Tape & Reel (TR)
Capacitance
0.33 F
Tolerance
5%
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V
Size / Dimension
0.689" L x 0.236" W (17.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)