CRCW0603300KJNEAC
Overview of CRCW0603300KJNEAC
Part NumberCRCW0603300KJNEAC
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES 300K OHM 5% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW0603300KJNEAC Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW0603300KJNEAC
Specification of CRCW0603300KJNEAC
Series
CRCW-C
Resistance
300 kOhms
Tolerance
5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)