RCM30DCMI-S288
Overview of RCM30DCMI-S288
Part NumberRCM30DCMI-S288
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCMI-S288 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCMI-S288
Specification of RCM30DCMI-S288
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Features
Card Extender
Mounting Type
Board Edge, Straddle Mount
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)