B43544A9687M067
Overview of B43544A9687M067
Part NumberB43544A9687M067
ManufacturerEPCOS (TDK)
DescriptionCAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
DatasheetsDownload B43544A9687M067 Datasheet PDFPDF Icon
Price for B43544A9687M067
Specification of B43544A9687M067
Status
Active
Capacitance
680 F
Tolerance
20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100Hz
Operating Temperature
-40C ~ 105C
Ripple Current @ Low Frequency
3.15 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
Impedance
130 mOhms
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)