CRCW06032R94FNTA
Overview of CRCW06032R94FNTA
Part NumberCRCW06032R94FNTA
ManufacturerVishay / Dale
DescriptionRES SMD 2.94 OHM 1% 1/10W 0603
DatasheetsDownload CRCW06032R94FNTA Datasheet PDFPDF Icon
Price for CRCW06032R94FNTA
Specification of CRCW06032R94FNTA
Series
CRCW
Resistance
2.94 Ohms
Tolerance
1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
200ppm/C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)