RCM30DCAN
Overview of RCM30DCAN
Part NumberRCM30DCAN
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCAN Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCAN
Specification of RCM30DCAN
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)