RCM30DCBH
Overview of RCM30DCBH
Part NumberRCM30DCBH
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCBH Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCBH
Specification of RCM30DCBH
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Contact Type
Hairpin Bellows
Color
Green
Flange Feature
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia