RCM30DCCI
Overview of RCM30DCCI
Part NumberRCM30DCCI
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCCI Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCCI
Specification of RCM30DCCI
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)