RCM30DCCN
Overview of RCM30DCCN
Part NumberRCM30DCCN
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCCN Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCCN
Specification of RCM30DCCN
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)