RCM30DCMI
Overview of RCM30DCMI
Part NumberRCM30DCMI
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCMI Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCMI
Specification of RCM30DCMI
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)