RCM30DCMH
Overview of RCM30DCMH
Part NumberRCM30DCMH
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCMH Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCMH
Specification of RCM30DCMH
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Contact Type
Hairpin Bellows
Color
Green
Flange Feature
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia