RCM30DCMD
Overview of RCM30DCMD
Part NumberRCM30DCMD
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCMD Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCMD
Specification of RCM30DCMD
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Contact Type
Hairpin Bellows
Color
Green
Flange Feature
Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia