RCM30DCCT-S189
Overview of RCM30DCCT-S189
Part NumberRCM30DCCT-S189
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCCT-S189 Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCCT-S189
Specification of RCM30DCCT-S189
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)