RCM30DCBI
Overview of RCM30DCBI
Part NumberRCM30DCBI
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCBI Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCBI
Specification of RCM30DCBI
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)