RCM30DCBN
Overview of RCM30DCBN
Part NumberRCM30DCBN
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCBN Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCBN
Specification of RCM30DCBN
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)