RCM30DCBT
Overview of RCM30DCBT
Part NumberRCM30DCBT
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCBT Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCBT
Specification of RCM30DCBT
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)