RCM30DCBD
Overview of RCM30DCBD
Part NumberRCM30DCBD
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCBD Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCBD
Specification of RCM30DCBD
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Contact Type
Hairpin Bellows
Color
Green
Flange Feature
Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia