RCM30DCAT
Overview of RCM30DCAT
Part NumberRCM30DCAT
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCAT Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCAT
Specification of RCM30DCAT
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)