RCM30DCAI
Overview of RCM30DCAI
Part NumberRCM30DCAI
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCAI Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCAI
Specification of RCM30DCAI
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)