RCM30DCAH
Overview of RCM30DCAH
Part NumberRCM30DCAH
ManufacturerSullins Connector Solutions
DescriptionCONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.156
DatasheetsDownload RCM30DCAH Datasheet PDFPDF Icon
Price for RCM30DCAH
Specification of RCM30DCAH
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Pitch
0.156" (3.96mm)
Contact Finish Thickness
30.0in (0.76m)
Contact Type
Hairpin Bellows
Color
Green
Flange Feature
Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia